E keni bërë gabim gjatë gjithë kohës: Ja si duhet të ushtroni joga – Lajmi.net
E keni bërë gabim gjatë gjithë kohës: Ja si duhet të ushtroni joga
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 21:25, 10 November 2018
Pozicioni jo i duhur në joga, jo vetëm që i privon personat që po i praktikojnë ato nga përfitimet, por edhe mund të çojë në dëmtime trupore.

Bashkëthemeluesja e “Sky Ting Yoga”, Krissy Jones ka identifikuar tri gabimet më të zakonshme që bëhen përgjatë jogës dhe ka treguar se si duhet t’i përmirësoni ato nëpërmjet një videoje, transmeton lajmi.net

Jones tregon saktësisht se si të ekzekutoni pozitën e pinguinit, “plank”-ët anësor dhe pozitën e rrotës.

Këto pozita iu ndihmojnë fleksibilitet në hapjen e këmbëve së bashku me kyçet dhe njëkohësisht përforcon ato.

Ndiqeni videon më poshtë për ta mësuar mënyrën e duhur të ekzekutimit të tyre./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO