E jashtëzakonshme: Majlinda Kelmendi në finale të Grand Prix – Lajmi.net
E jashtëzakonshme: Majlinda Kelmendi në finale të Grand Prix
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 10:38, 9 November 2018
Majlinda Kelmendi ka siguruar finalen e madhe në Grand Prix në Uzbekistan.

Kampionia olimpike, Majlinda Kelmeni, ka kaluar në finale të Grand Prix.

Xhudistja nga Kosova ka arritur që më lehtësi ta fitojë përballjen gjysmëfinale ndaj spanjolles Box Perez, në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Luftën ndaj Perez, Kelmendi e fitoi me ippon.

Në finale, Majlinda Kelmendi do të ndeshet me Evelyne Tschopp./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO