E jashtëzakonshme: Kosova U18 fiton titullin e Evropës në Divizionin C – Lajmi.net
E jashtëzakonshme: Kosova U18 fiton titullin e Evropës në Divizionin C
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 21:29, 29 July 2018
Foto: Xhemajl Rexha
Përfaqësuesja e Kosovës U18 në basketboll është kampione e Evropës në Divizionin C.

Me një paraqitje të jashtëzakonshme, angazhim të pashoq dhe mbështetje të madhe nga tribunat, Kosova ka arritur të mposht Kombëtaren e Qipros me rezultat  73-64 në ndeshjen e zhvilluar në ‘Pallatin e Rinisë’ në Prishtinë.

Djemtë e talentuar të Kosovës, kishin një pjesë të parë të paharruar, të cilën e mbyllën me epërsi prej 19 pikëve, me rezultat 39:20.

Në pjesën e dytë, qipriotët tentuan të përmbysin rezultatin, por ishte e pamundur përpara Kosovës që mbrohej mirë dhe tregohej efikase në sulm.

Ky sukses është i madh për Kosovën, që në Kampionatin Evropian të radhës do të jetë pjesë e Divizionit B, ku do të luajë përballë kombëtareve shumë cilësore./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO