E dashura e Howard Webb hyn në histori, bëhet gjyqtare në ligën e madhe (FOTO) – Lajmi.net
E dashura e Howard Webb hyn në histori, bëhet gjyqtare në ligën e madhe (FOTO)
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 17:35, 19 May 2017
Bibiana Steinhaus do të hyjë në histori të Bundesligës gjermane.

38 vjeçarja që më profesion është police, do të bëhet gjyqtarja e parë femër që në edicion e ri do të ndajë drejtësinë në elitën e futbollit gjerman.

Steinhaus në të kaluarën ka referuar në Bundesligën 2, e po ashtu edhe finalen për medaljen e artë të Lojërave Olimpike të Londrës të vitit 2012 mes Japonisë dhe ShBA-ve.

“Kur Lutz Michael Frokhlich (kreu i gjyqtarëve në Bundesligë) më informoi mua, isha mjaft e habitur. Ndjeva mosbesim, gëzim, lumturi”, ka dekalraur Steinhaus, që është e dashura e Howard Webb, ish gjyqtarit të madh anglez./Lajmi.net/

isksk susk-copy

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fjalët kyçe: Howard Webb

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play iStunt 2
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Berry Rush