E arrestojnë se u vinte era çorapeve – Lajmi.net
E arrestojnë se u vinte era çorapeve
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 23:02, 2 December 2017
Policia indiane ka arrestuar një person në autobus, sepse i pengonte të tjerët me aromën e keqe të çorapeve të tij.

Personi në fjalë hoqi këpucët dhe çorapet në autobusin që shkonte nga shteti pranë Himalajave, Himachal Pradesh në Nju Delhi dhe i vendosi nën vete, thotë policia.

Por, personat tjerë që ishin në autobus i kanë kërkuar që ai t’i idhte çorapet, por ai nuk ka pranuar t’a bëjë një gjë të tillë të, me çrast edhe janë përballur fizikisht me të.

Në këtë rast shoferi i autobusit ndaloi pranë një stacioni policor.

Shefi i policisë Sanjeev Gandhi tha për AFP se autobusi ndaloi disa herë për shkak të erës së tmerrshme para se të vinte në stacionin e policisë. “Ai u arrestua për prishje të qetësisë publike e më pas u lirua me kusht”, ka thënë Gandhi. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Arrestim, Era e çorapeve, Indi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play Supercar Showdown