Dy vjeçarja vuan nga një sëmundje e pashërueshme, lëkura i çahet dhe flokët i bien (Foto) – Lajmi.net
Dy vjeçarja vuan nga një sëmundje e pashërueshme, lëkura i çahet dhe flokët i bien (Foto)
Autori: Lajmi.net FunKurioziteteLifestyleShëndeti 14:01, 18 April 2017
Fotot që do të shihni më poshtë tregojnë një dy vjeçare indiane, lëkura e së cilës çdo ditë hiqet, transmeton lajmi.net

Mjekët në New Dehli thonë se Shama, ka një gjendje të çuditshme trupore, e cila ndodh një në 600 mijë njerëz.

Në trupin e saj është zhvilluar ‘hardhuca’ e cila shkakton që lëkura e saj të shndërrohet. E thatë siç është, vazhdimisht qahet dhe lë dhimbje të tmerrshme dhe infeksione në trup të vajzës.

Gjithashtu, kjo sëmundje shkakton probeme të syve, rënie të flokëve.

Sipas ekspertëve, tani nuk ka shërim dhe e vetmja mënyrë për kurim është përdorimi i vazhdueshëm i një kremi të veçantë.

Shikoni fotot më poshtë për të kuptuar më shumë për gjendjen e kësaj vajze. /Lajmi.net/

There is currently no cure and the key treatment is regularly applying moisturiser, experts sayHer dried skin constantly peels off as a result of the condition, leaving her in agonising pain and prone to infectionsIt has caused her to develop lizard-like scales all over her body, causing her skin to harden (pictured with her parents Roshni Banu, 22, and Sabir Ali, 25)Known only as Shama, doctors say she has a rare skin condition called lamellar ichthyosis

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO