Dy serbët humbin penalltitë për Besiktasin, Lyoni në gjysmëfinale (VIDEO) – Lajmi.net
Dy serbët humbin penalltitë për Besiktasin, Lyoni në gjysmëfinale (VIDEO)
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 23:51, 20 April 2017
Lyoni është kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës, pas fitores me penallti ndaj Besiktasit.

Francezët fituan 7:6, ku për turqit dy penallti i humbën dy lojtarët serbë, Tosic dhe Mitrovic.

120-minutëshi në fushë u mbyll me fitoren e vendësve, 2:1.

Talisca shënoi dy herë për Besiktasin, ndërsa Lacazette realizoi për francezët.

Lyoni e pret në gjysmëfinale një nga kundërshtarët Manchester United, Celta Vigo dhe Ajax.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Fjalët kyçe: Besiktas, Lyon

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bow Master