Dy lojtarët e “çmuar” të Spanjës – Lajmi.net
Dy lojtarët e “çmuar” të Spanjës
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliLiga e KombeveSport 19:06, 12 October 2018
Spanja takimin e saj të fundit e pati me përfaqësuesen e Uellsit, takim të cilin e fitoi me rezultatin 1:4.

Veçmas fitores, ajo që tërhoqi vëmendjen e audiencës sportive, ishte paraqitja fenomenale e Rodri.

Mesfushori ishte fenomenal në çdo aspekt, duke e bërë kështu performancen e tij prej më të mirave në fush.

Kjo i dha hapësirë Luis Enriques që në bankën rezervë ta linte njërin nga mesfushorët më të mirë defanziv, Sergio Busquets.

Ky i fundit u inkuadra për një minutazh të shkurtër, paraqitje kjo “luksoze” e mesfushorit.

Kombëtarja e Spanjës është e “bekuar” të ketë në fondin e saj lojtarë si Rodri e Busquets të cilët mbulojnë pozitën e mesfushorit defanziv. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO