Dy lojtarët e Cityt tregojnë se si e refuzuan Liverpoolin – Lajmi.net
Dy lojtarët e Cityt tregojnë se si e refuzuan Liverpoolin
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 17:34, 13 January 2018
Leory Sane dhe Ilkay Gundogan, kanë mundur që sot të jenë lojtarë të Liverpoolit.

Të dy këta, në të kaluarën kanë refuzuar skuadrën nga ‘Anfield Road’ dhe trajnerin e tyre, Liverpool.

Këtë e kanë vërtetuar dy yjet e Cityt, Gundogan dhe Sane.

Në një intervistë ekskluzive për ‘DailyMail’, Gundogan ka thënë se Klopp ka tentuar transferimin e tij te Liverpool, pasi së bashku kanë punuar te Borussia Dortmund.

“Do të bëhesha gënjeshtar nëse do të them se Klopp nuk ka dashur të më transferoi mua, por unë doja Cityn”, ka deklaruar Gundogan.

Kloppin e ka refuzuar edhe Sane, që ka thënë se projekti i Guardiolas e ka bindur më shumë, ku trajneri spanjoll i ka kërkuar të transferohet te City, për të luajtur sikur Messi./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Jurgen Klopp, Liverpool

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Supercar Showdown