Dy gjëra që duhet t’i hiqni menjëherë nga profili juaj në Facebook – Lajmi.net
Dy gjëra që duhet t’i hiqni menjëherë nga profili juaj në Facebook
Autori: Lajmi.net FunRrjetet Sociale 21:04, 16 June 2018
Në ditët e sotme jeta e njeriut është shumë e vakët pa rrjetet sociale pasi ata na njohin me botën, miqtë e të afërmit.

 

Por publikimi i disa informatave që në pamje të parë duken të padëmshme, mund të ju shkaktojë dëme.

Datën e plotë të lindjes:

Shumë njerëz e kanë shprehi që numrat e datës së lindjes t’i përdorin si fjalëkalime për kartelat e bankës apo platforma të tjera pagese. Kështu vetëm se u ndihmoni hakerëve.

Numrin e telefonit

Asnjëherë mos e publikoni numrin tuaj të telefonit në rrjete sociale, sado që keni menduar se një ditë do të ju kontaktoj dikush i rëndësishëm apo se njerëzit do ta përdorin numrin vetëm nëse u nevojitet. Një gjë e tillë mund t’u sjell probleme.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO