Dy atletet olimpike përplasen dhe rrëzohen, por më pas… (Video) – Lajmi.net
Dy atletet olimpike përplasen dhe rrëzohen, por më pas… (Video)
Autori: Lajmi.net FunKurioziteteSportTë tjera 18:38, 20 March 2017
Dy atletet olimpike përplasen dhe rrëzohen, pastaj motivojnë njëra tjetrën që ta përfundojnë garën, transmeton lajmi.net

“Ngritu, ngritu! Ne duhet ta përfundojmë,” D’Agostino i tha konkurrentes së saj Hamblin, “Kështu është loja olimpike. Ne duhet ta përfundojmë këtë.”

Në këtë moment këto dy atlete treguan shpirtin e Olimpiadës 2016.

Me 2,000 metra të kaluara nga 5,000, konkurrentja nga Zelanda e Re, Hamblin, u zu në thua dhe ra, duke u përplasur me konkurrenten nga SHBA, D’Agostino.

D’Agostino ia zgjati dorën dhe e ndihmoi Hamblin të ngritet. Më pas u rrëzua edhe ajo, mirëpo Hamblin ia ktheu favorin, duke e ndihmuar të ngritet. Ato vrapuan bashkë dhe arritën finishin.

U dekoruan me çmimin Fair Play. /Lajmi.net/

2016 Rio Olympics - Athletics - Preliminary - Women2016 Rio Olympics - Athletics - Preliminary - WomenNew Zealand2016 Rio Olympics - Athletics - Preliminary - WomenRIO DE JANEIRO, BRAZIL - AUGUST 16: Abbey DRIO DE JANEIRO, BRAZIL - AUGUST 16: Abbey D2016 Rio Olympics - Athletics - Preliminary - WomenRIO DE JANEIRO, BRAZIL - AUGUST 16: Abbey D

Fjalët kyçe: atlete olimpike, ndihmë, rrezim

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bow Master
  • Play Bubble Trouble