Duma ruse nuk lejon hyrjen e REL-it dhe Zërit të Amerikës – Lajmi.net
Duma ruse nuk lejon hyrjen e REL-it dhe Zërit të Amerikës
Autori: Lajmi.net BotaLajme 12:05, 6 December 2017
Duma shtetërore ruse ka votuar për të mos lejuar hyrjen në këtë institucion të kompanive mediale amerikane, të cilat nga qeveria në Moskë janë klafisikuar si “agjentë të jashtëm”.

Për këtë masë votuan 413 ligjvënës në këtë Dhomë të Ulët të Parlamentit të Rusisë, ndërsa kundër ishte vetëm një votë.

Kjo do të thotë se reporterët e Radios Evropa e Lirë/Radio Liria (RFE/RL) dhe Zërit të Amerikës (VOA), që dje ishin klasifikuar si agjentë të jashtëm nga Ministria e drejtësisë e Rusisë, nuk do të mund të hyjnë në këtë institucion.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO