Duke punuar kopshtin, gjejnë kasafortën me mijëra dollarë e stoli ari – Lajmi.net
Duke punuar kopshtin, gjejnë kasafortën me mijëra dollarë e stoli ari
Autori: Lajmi.net BotaLajme 12:07, 16 May 2018
Një çift në Staten Island të New Yorkut është befasuar shumë kur gjatë punimeve në kopshtin në oborr kanë hasur në një valixhe misterioze të mbushur para e stoli të vjetra

Brenda sefit kishte 52 mijë dollarë dhe stoli me diamante si dhe shumë unaza të arta. Megjithatë, ata e kuptuan që valixhja kishte të bënte me një vjedhje.

Përveç arit dhe parave, në këtë valixhe kishte edhe një letër, në të cilën ishte adresa e një shtëpie e cila gjendej në lagjen në të cilën banojnë çifti që gjetën paratë.

Pasi shkoi në shtëpinë në të cilën ishte adresa në sef, burri gjeti që fqinjët e tyre ishin plaçkitur në vitin 2011. Kështu, ata kthyen çdo gjë të gjetur te pronarët e plaçkitu

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO