Duhani tani do të përdoret në mjekësi, ja për çfarë – Lajmi.net
Duhani tani do të përdoret në mjekësi, ja për çfarë
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 20:25, 17 April 2017
Bimët e duhanit janë duke u përdorur për të rritur proteinat e lëkurës së njeriut, për të shfrytëzuar një mënyrë të re të trajtimit të lëndimeve.

Bimët të cilat me ndikimin e makinerive rriten më shpejtë se zakonisht kanë sasi të madhe të kolagjenit – komponenti kryesor i indeve lidhëse të trupit tek muskujt, ligamentet, kockat dhe lëkura, transmeton lajmi.net

Dëmtimet e pjesëve të trupit marrin shumë kohë për t’u shëruar sidomos tek personat të cilët kanë sasi të ulët të kolagjenit dhe bima e duhanit sipas studiuesve mund të vijë në ndihmë.

Fizioterapia dhe hapat kundër dhimbjes nuk ndihmojnë gjithmonë, ndërsa tek bima e duhanit është vërejtur një faktor i nxitjes së shërimit.

Nga shumë studiues, ky zbulim po shihet shumë i rëndësishëm në fushën e tij dhe më në fund duhani do të ketë një formë të dobishme të përdorimit./Lajmi.net/ 

 

 

Fjalët kyçe: bimet, Duhani

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Bike Rivals
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master