Dubai një hap përpara gjithë botës, ja çfarë do bëjë deri në vitin 2021 – Lajmi.net
Dubai një hap përpara gjithë botës, ja çfarë do bëjë deri në vitin 2021
Autori: Lajmi.net BotaFunKuriozitete 19:26, 18 April 2017
Dubai, një nga shtatë emiratet që përbëjnë Emiratet e Bashkuara Arabe, po planifikon që t’i jep fund përdorimit të letrës në qeveri deri në 2021.

Kjo u njoftua nga një zyrtar të lartë të qeverisë së Dubait, Hamdan Bin Mohamed, i cili ka thënë, se tashmë kanë filluar gjitha përgatitjet e mundshme dhe do të jetë një hap që më vonë do të ndërmarrin gjithë vendet e botës, transmeton lajmi.net.

Ai tha se Dubai, për këtë vit e ka në plan të shkruaj dokumentet e fundit të qeverisë në letër, sipas Hina. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Dubai, Letra

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Bow Master Japan
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bubble Trouble