Dua Lipa merr Çelësin e Prishtinës – Lajmi.net
Dua Lipa merr Çelësin e Prishtinës
Autori: Lajmi.net EntertainmentLajmeNacionaleShowBiz 13:49, 10 August 2018
Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka marrë “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin “Sunny Hill”.

Këtë çelës asaj ia dhuroi kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë një takimi me të.

Ahmeti tha se këngëtarët që po korrin suksese kudo në botë janë ambasadorët më të mirë.

Kreu i Prishtinës tha se gjëja më e mirë është që Dua po i kthen komunitetit nga pjesa e vet duke i ndihmuar fëmijët.

Nga ana e saj, Dua Lipa tha se shpreson që ky koncert të jetë fillimi i një bashkëpunimi për përparimin e artit dhe kulturës në Kosovë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO