Driton Kuka pas triumfit në Paris: Të mëdhenj janë shqiptarët – Lajmi.net
Driton Kuka pas triumfit në Paris: Të mëdhenj janë shqiptarët
Autori: Lajmi.net SportSporti VendorTë tjera 21:34, 11 February 2017
Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi kanë fituar medalje në Grand Slamin e xhudos në Paris.

Kelmendi fitoi të artën, kurse Krasniqi të bronztën.

Për këtë sukses u nda i kënaqur edhe trajneri Driton Kuka, i cili ka postuar një fotografi me Majlindën pas triumfit.

“Disi e bronztë Majlinda e Artë, Nora lufton për pak! Të mëdhenj janë Shqiptarët! Live Bercy Paris Grand Slam!”, shkoi Kuka në Facebook.

Vlen të theksohet se Nora Gjakova nuk fitoi asnjë medalje pasi u mund nga Tsukasa Yoshida në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fjalët kyçe: Majlinda Kelmendi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master
  • Play Pro Kicker Frenzy