Drejtori i FBI-së: Do të hetohen lidhjet e Trumpit me Rusinë – Lajmi.net
Drejtori i FBI-së: Do të hetohen lidhjet e Trumpit me Rusinë
Autori: Lajmi.net BotaLajme 16:24, 20 March 2017
Drejtori i FBI-së, James Comey të hënën ka konfirmuar se agjencia është duke hetuar ndërhyrjet ruse në zgjedhjet e SHBA-së në vitin 2016.

 

Ai madje ka theksuar se do të hetohen edhe lidhjes e mundshme gjatë fushatës së Presidentit Trump dhe Moskës, transmeton lajmi.net

Comey ka thënë se ky hetim përfshin natyrën e ndonjë lidhje të individëve që u morrën me fushatën e Trumpit, me shtetin e Rusisë.

Pasi hetimet po vazhdojnë ai ka thënë se janë duke vëzhguar në detaje gjithë situatën. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: FBI, Rusia, Trump

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Berry Rush
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bike Rivals