“Dramë” në ‘Minatori’, KB Trepça e mposht në sekondat e fundit Sigal Prishtinën – Lajmi.net
“Dramë” në ‘Minatori’, KB Trepça e mposht në sekondat e fundit Sigal Prishtinën
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 20:07, 4 March 2017
KB Trepça e ka fituar derbin e javës në Superligën e Kosovës në basketboll, duke e mposhtur Sigal Prishtinën, në sekondat e fundit, me rezultat 84:83.

Mitrovicasit që ishin në disavantazh gjatë gjithë ndeshjes, u këndellën në çerekun e katërt, për të barazuar rezultatin fillimisht, për ta dërguar lojën në vazhdime prej pesë minutash.

Kur po luheshin sekondat e fundit të vazhdimeve, Sigal Prishtina kishte epërsi prej tre pikësh, por Wise me një treshe barazoi rezultatin, ndërsa gjatë gjuajtjes u pengua, duke fituar edhe një gjuajte dënimi, të cilën e shënoi, për t’ia dhuruar fitoren KB Trepçës, në ndeshjen më interesante të këtij stinori./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6    

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO