Dortmundi i vendos çmim të “çmendur” Pulisicit – Lajmi.net
Dortmundi i vendos çmim të “çmendur” Pulisicit
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 20:15, 5 August 2018
Skuadrat që dëshirojnë të transferojnë mesfushorin Christian Pulisic, duhet të përmbushin kërkesën e madhe të Borussia Dortmund.

Reprezentuesi i Kombëtares së Amerikës ka përjetuar rritje të madhe në zhvillimin si futbollist, duke bërë që skuadra më emër të interesohen për transferimin e tij.

Top ekipet evropiane si Chelsea, Liverpool, Tottenham e Bayern Munich janë të gatshme të shpenzojnë për 19 vjeçarin e talentuar.

Por, për të arritur te Pulisic, duhet paguar Borussia Dortmundit hiq më pak se 60 milionë euro./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO