Dortmund e harron Dembelen, e gjen zëvendësuesin e tij (FOTO) – Lajmi.net
Dortmund e harron Dembelen, e gjen zëvendësuesin e tij (FOTO)
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 20:40, 27 August 2017
Borussia Dortmund ka mbetur pa yllin e saj kryesor Ousmane Dembele.

Sulmuesi francez iu bashkua Barcelonës duke u bërë transferimi më i shtrenjtë i klubit katalunas për 150 milionë euro.

Por Borussia Dortmund nuk po qëndron duarkryq dhe ka gjetur zëvendësuesin e Dembeles.

Dortmund ka bërë ofertë zyrtare prej 15 milionë euro në drejtim të Lyonit për sulmuesin anësor, Maxwel Cornet.

20-vjeçari ka shkëlqyer vitin e kaluar me ekipin francez duke shënuar 10 gola dhe duke dhuruar tre asistime.

Cornet shihet si zëvendësuesi adekuat për Dembelen, pasi luan në pozitën e sulmuesit anësor.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO