“Dora e Zotit” që është bërë hit në internet për shkak të iluzionit optik – Lajmi.net
“Dora e Zotit” që është bërë hit në internet për shkak të iluzionit optik
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 19:56, 6 December 2017
Një iluzion optik është bërë hit në internet, pasi shikuesit kanë pohuar se kanë parë "Dorën e Zotit" në qiellin e Australisë.

Videoja e filmuar nga një pasagjer që udhëtonte në periferi të Mackay, Queensland, Austali, kishte për qëllim të filmonte retë e zymta të zeza që u mblodhën në distancë, ndërsa po afrohej një mot i keq, transmeton lajmi.net.

Skena e ardhshme dallon ashpër me rrugën e puthur me diellin, duke krijuar një ndjenjë të frikshme.

Ishte postuar në faqen e mediave Reddit këtë javë, dhe sigurisht ky ka krijuar një iluzion optik të çuditshëm.

Duart e personit që filmonte këtë pamje, reflektonin në xhamin e përparëm të makinës dhe krijonin një iluzion optik.

Kjo video është komentuar shumë nga njerëzit që e kanë parë. /Lajmi.net/

5a26fd8e3085c_godshands1

storm-1161762

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO