Donnarumma: Dua të luajë për këtë skuadër – Lajmi.net
Donnarumma: Dua të luajë për këtë skuadër
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 13:05, 20 March 2017
Gianluigi Donnarumma dëshiron të qëndrojë te Milani, por e ardhmja e tij do të vendoset nga agjenti Mino Raiola.

Pas dashurisë që shfaqi për stemën e Milanit në San Siro, talenti i kuqezinjve ka thënë këto fjalë:

“Unë shpresoj të qëndroj, sepse jam një milanist. Për rinovimin e kontratës do të mendojë menaxheri im”, ka thënë protieri i Milanit.

Ky është dhe problemi më i madh, pasi menaxheri i tij, kërkon një kontratë të mjaft të lart për 18-vjecarin, i cili kërkohet nga klube të mëdha, veçanërisht nga Juventusi, që e konsideron pasuesin e Buffon.

I ngacmuar për reagimin në përfundim të takimit me Juventusit, ku aludonte për favorizim të “Zonjës” nga gjyqtari, Donnarumma është shprehur se thjeshtë mbeti i befasuar nga humbja dhe se nuk ka asgjë me bardhezinjtë.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fjalët kyçe: Gigi Donnarumma

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bike Rivals
  • Play iStunt 2
  • Play Rock Wheels