Doni të humbisni peshë? Provoni këto pozicione seksi – Lajmi.net
Doni të humbisni peshë? Provoni këto pozicione seksi
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 12:19, 27 July 2017
Një nga gjërat që ju ndihmon të bibi në peshë mund të jetë marrëdhënia me partnerin.

Ja disa këshilla se si mund të kthehet seksi në një sport që ju ndihmon për të djegur kalori, por edhe për të forcuar muskujt e këmbëve, të barkut, apo edhe të vitheve.

Ja pozicionet:

– Në këmbë

Nëse ky pozicion nuk ofron komoditetin e të ndenjurit shtrirë, atëherë do të thotë se mund t’ju ndihmojë për të humbur më shumë energji, por edhe për të forcuar muskujt, që në këtë rast përfshin thuajse shumicën e tyre.

– Femra në pozicionin sipër

Është rasti klasik, kur femra është sipër dhe e bën këtë një pozicion të favorshëm për stërvitjen e muskujve të barkut dhe të vitheve.

– Pozicion ‘misionari’

Në këtë pozicion lëvizjet mundësojnë kontraktimin e muskujve të barkut, por ajo që është e rëndësishme është zgjatja e raportit dhe thellimi i rezultateve në të gjithë muskujt. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Humbje Peshe, Pozita, seks

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Zombie Big Trouble