Doli për vrapim në plazh në orët e para të mëngjesit, i riu hasi në gjarprin më vdekjeprurës (Video) – Lajmi.net
Doli për vrapim në plazh në orët e para të mëngjesit, i riu hasi në gjarprin më vdekjeprurës (Video)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 16:25, 13 February 2018
Vrapimi në plazh në orët e para të mëngjesit derisa lind dielli, tingëllon si një ditë e përkryer gjatë një fundjave.

Por për një adoleshent në Afrikë të Jugut vrapimi në mëngjes për pak sa nuk i mori jetën, kur hasi në njërin nga gjarpërinjtë më vdekjeprurës, transmeton Telegrafi.

Videoja e filmuar në Scottburgh të Afrikës së Jugut, shfaq të riun duke e kapur me duar gjarprin tri metra në rërë, pasi frikësohej se mund ta pësoj dikush tjetër.

Ai më pas i ka telefonuar ekipeve kompetente të cilët e larguan nga plazhi, dhe e dërguan në një “strehimore” të gjarpërinjve.

Gjarpri “mamba e zezë” konsiderohet si gjarpri më i rrezikshëm në Afrikë, ku kafshimi i tij njihet si “puthja e vdekjes”.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Berry Rush
  • Play 8 Ball Pool
  • Play World Soccer Champion