Dogana kap mbi 5 kg marihuanë – Lajmi.net
Dogana kap mbi 5 kg marihuanë
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 11:31, 17 May 2018
Mbrëmjen e së mërkurës oficerët doganor në hyrje të Vërmicës, kanë kapur pesë qese të dyshuara me substancë narkotike marihuanë.

Ata kanë ndaluar një automjet të llojit Golf V ngjyrë e zezë me targa kosovare e drejtuar nga një shtetas kosovar me tre pasagjerë. Gjatë kontrollit të automjetit ne ulëset e pasme është hasur ne dy çanta ku janë gjetur pese qese të dyshuara me substancë narkotike marihuanë.

Gjate kontrollit të detajuar është përcatuar pesha e kësaj substance narkotike që është diku rreth 5.335kg.

Rastin më tutje ka vazhduar tek Policia e Kosovës të cilës edhe iu është dorëzuar subastanca e
dyshuar.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO