Dogana kalon 1 miliard euro të mbledhura – Lajmi.net
Dogana kalon 1 miliard euro të mbledhura
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 16:01, 30 November 2017
Euro, foto ilustrim
Euro, foto ilustrim
Dogana e Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se deri më sot mbledhur mbi 1 miliard e 6 milionë euro.

“Krahasimi ne mes të viteve 2016 dhe 2017 në periudha të njëjta kohore tregon që kemi një rritje prej 6.4 % më shumë, apo shprehur në milion kjo është mbi 60 milionë euro më shumë. Pra gjatë viti 2016 dogana në të njëjtën periudhe kishte mbledhur 946 milion euro derisa në këtë periudhë janë mbledhur 1,06 miliard euro”, theksohet në komunikatë.

Fjalët kyçe: 1 miliard euro, Dogana

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bike Rivals
  • Play Bubble Trouble