Dodik: Liderët myslimanë të Bosnjës s`kanë përkrahje për njohjen e Kosovës – Lajmi.net
Dodik: Liderët myslimanë të Bosnjës s`kanë përkrahje për njohjen e Kosovës
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 8:42, 15 November 2017
Presidenti i Republikës Serbe, Milorad Dodik ka thënë mbrëmë se çështja e njohjes së Kosovës si shtet tashmë ka qenë në rend të ditës në Bosnje dhe Hercegovinë.

Sipas tij, kjo është një gjë të cilën liderët politikë myslimanë të Bosnjës e duan, por nuk e kanë pëlqimin e Republikës Serbe.

Dodik mendon se motivimi i Izetbegoviq që ta dëshirojë  njohjen e Kosovës  është frustrim.

Këto deklarata ai i bëri në Radio Televizionin e Serbisë duke shtuar se “Bakiri është Sarajevë”, transmeton Klan Kosova.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play World Soccer Champion
  • Play Supercar Showdown
  • Play iStunt 2