Dobësohuni me kafen e mëngjesit – Lajmi.net
Dobësohuni me kafen e mëngjesit
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 9:00, 28 January 2018
Nuk ka ndonjë dyshim se kafeja është ndër pijet më të shijshme në mëngjes. Ajo brenda pak momenteve i përmirëson nivelet e energjisë dhe iu bën gati për pjesën e mbetur të ditës.

Plus, kafeja ngërthen në vete shumë përfitime shëndetësore, duke përfshirë metabolizmin e shpejt dhe, nëse konsumohet në sasi modeste, kafeja e mbron shëndetin e zemrës.

Megjithatë, shumë pak njerëz e dinë se këtë pije të preferuar mëngjesore mund ta kthejnë në djegës të fuqishëm të dhjamit vetëm duke i shtuar disa përbërës të zakonshëm si vaji i kokosit, kanella dhe mjalti.
Nëse i përzieni këta përbërës në kafe, shumë shpejt do t’i hiqni kilet e tepërta pa pasur nevojë të bëni ndryshime të mëdha në stilin e jetës.
Përbërësit:

– Gjysmë gote mjaltë
– 1/3 gotës vaj kokosi
– Një lugë gjelle kanellë
– Një lugë gjelle kakao (jo e detyrueshme)

Përgatitni një pastë vetëm duke i përzier këta përbërës së bashku. Vendoseni produktin në një tas xhami dhe mbajeni në frigorifer.

1-2 lugë gjelle të këtij produkti e shtoni në një tas me kafe të freskët. E përzieni mirë dhe e shijoni kafenë e shëndetshme që do tua djegë dhjamin!

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO