Do të shkriheni së qeshuri, kur të shihni se çfarë bëjnë kafshët natën – Lajmi.net
Do të shkriheni së qeshuri, kur të shihni se çfarë bëjnë kafshët natën
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 17:58, 12 October 2017
Kamerat e fshehta zakonisht vendosen në natyrë nga gjuetarët në mënyrë që të shohin kur ka lëvizje të kafshëve.

Ata gjithashtu i përdorin për fotografi të jetës së egër e disa të tjerë thjeshtë për të mësuar zakonet e kafshëve të ndryshme.

Kjo teknologji është avancuar aq shumë sa që sjell edhe dobi, na lejon të shohim se sa të çmendura janë kafshët kur askush nuk i shikon. Bored Panda ka përgatitur një listë të rasteve kur kamera ka kapur shkrepjen perfekte.

Cilën prej tyre e pëlqeni më shumë?

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO