Do të mendoni se këto pemë janë të pikturuara, por… (Foto/Video) – Lajmi.net
Do të mendoni se këto pemë janë të pikturuara, por… (Foto/Video)
Autori: Lajmi.net EntertainmentFunKulturë/ArteKuriozitete 14:38, 29 March 2017
Kjo pamje është në parkun e Namibisë dhe nuk është thjesht një grup pemësh. Pemët janë të zeza dhe janë të vdekura.

Por ku të gjitha elementet bëhen së bashku në një fotografi, skena duket një fotografi surreale. Sytë tuaj (sigurisht) nuk janë mësuar të shohin pamje kaq piktoreske në jetën reale, kështu që ta shpjegojmë se çfarë po ndodh më poshtë, transmeton lajmi.net

Mos besoni në gjithçka që shihni

60c89db7-b6cd-40b2-ac94-7f9fdc86f3bb

Në National Geographic është publikuar foto nga Frans Lanting, ku paraqet një foto të pesë pemëve të zeza në një tokë të kaltër me ngjyrë portokalli në prapavijë.

Kjo foto, dhe të tjerat si kjo që janë bërë në të njejtin park, duken sikur kanë kaluar nëpër përmbledhje ngjyrash që kanë krijuar piktura marramendëse.

Kombinimi i tyre është thjesht stil në vete, unik dhe fascinues.

Shikoni më poshtë, si ju duket juve? /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: drunjë, Foto, Pikturë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master
  • Play iStunt 2
  • Play World Soccer Champion