Do habiteni nga këto fakte: Mendoni se i dini të gjitha për klitorin? – Lajmi.net
Do habiteni nga këto fakte: Mendoni se i dini të gjitha për klitorin?
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 15:08, 1 August 2017
Kur femrat eksistohen, ato kalojnë një ereksion si meshkujt.

Klitori bëhet më i fortë dhe më i madh. Ndërkohë që 30 përqind e femrave thonë se kanë probleme me arritjen e orgazmës, simulimi i klitorit e rrit shansin për orgazëm me 75 përqind.

Megjithatë janë të paktën gjashtë fakte për klitorin që nuk i dini.

Klitori i saj mund të jetë më i madh se penisi juaj

Ju mund të shihni vetëm një pjesë të vogël, por klitori mesatar është 15 centimetra. Pjesa më e madhe është brenda trupit të femrës.

Është më i ndjeshëm se penisi

Klitori përmban 8 mijë nerva fundore. Penisi ka dy herë më pak. Nervat janë më të përqendruara, çka do të thotë se ajo përjeton më shumë kënaqësi. Kjo është arsyeja se përse femrat kanë potencial për shumë orgazma- deri 100 me radhë.

Mosha nuk ndikon te klitori

Ndryshe nga meshkujt- që kanë probleme me ereksionin teksa mosha kalon- klitori nuk ndryshon me kohën. Kjo është arsyeja se përse femrat e arrijnë kulmin e eksperiencës seksuale në moshën 46-vjeçare.

Klitori është penisi femëror

Shkencëtarët thonë se klitori e penisi e nisin zhvillimin njëkohësisht. Më pas ndahen në dy organe të ndryshme, duke përcaktuar gjininë.

Ka forma dhe përmasa të ndryshme

Njësoj si penisët, edhe klitorët kanë forma, përmasa dhe ngjyra të ndryshme. Disa prej tyre janë më të fshehur brenda, të tjera dalin më shumë sipër.

Orgazma klitorale zgjat më shumë

Një orgazmë klitorale sjell nga tre deri në 16 kontraktime. Ajo zgjat nga 10 deri në 30 sekonda. Ka prova se klitori i vogël sjell orgazma më të forta. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO