Dje shënoi gol Ramsey, sot vdiq një person i njohur (FOTO) – Lajmi.net
Dje shënoi gol Ramsey, sot vdiq një person i njohur (FOTO)
Autori: Lajmi.net Premier LeagueSport 15:46, 12 August 2017
Mallkimi i Aaron Ramseyt në rastet e golave të tij ka sjell një viktimë të re.

Mallkimi apo magjia për Aron Ramsey vazhdon. Lojtari mbrëmjen e kaluar arriti të shënojë një gol kundër Leicester Cityt në fitoren e Arsenalit, 4-3.

Dhe si shpesh herë tjetër ku mesfushori ka arritur të shënojë, një njeri publik ka humbur jetën.

Këtë herë fatmirësisht nuk ka prekur ndonjë të ri në moshë por ka shkuar tek më i vjetri.

Bëhet fjalë për Israel Kristal, i cili ishte njëriu më i moshur në botë por që sot nuk është më.

Ai vdiq në moshën 113-vjeçare.

Kjo sigurisht nuk ka ndodhur si pasojë e golit të Ramseyt, por mesfushori duhet të ndërgjegjësohet pak nga pasojat e golave të tij. Pasi sa herë që ai shënon njerëzit e famshëm “dridhen”.


Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO