Djali 5-vjeçari bëri një veprim që ia shpëtoi jetën nënës së tij (Foto) – Lajmi.net
Djali 5-vjeçari bëri një veprim që ia shpëtoi jetën nënës së tij (Foto)
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 18:29, 18 May 2017
Jeta e nënës u shpëtua nga djali i saj 5-vjeçar, fal një episode të filmit “Fireman Sam”, ku fëmijët edukohen se si duhet të veprojnë në rastet emergjente.

Gemma Harris, 30, u rrëzua në shkallë dhe goditi kokën ku mbeti e palëvizshme, shkruan DailyMail, transmeton Gazeta Shneta.

Djali i saj Alfie, mbeti i qetë në këtë situatë dhe vrapoi për ta thirrur ambulancën.

“Nëse nuk do të ishte Alfie, nuk e di se si do të përfundoja. Nuk mund të lëvizja as deri te telefoni”, ka deklaruar nëna.

“Ai mendon se veprimi i tij nuk është ndonjë gjë e madhe, por ai më shpëtoi jetën. Ai është heroi im”, ka shtuar ajo. /Gazeta Shneta/

Miss Harris, pictured on a stretcher, couldn't move and was terrified she had broken her back

Gemma Harris, who hit her head on the bannister when she fell down the stairs, with her five-year-old son Alfie who called for help

Fjalët kyçe: 5 vjeçar, djali

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master Japan
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Rock Wheels