Dita e Eksodit: Imazhet që i treguan vuajtjen tonë botës – Lajmi.net
Dita e Eksodit: Imazhet që i treguan vuajtjen tonë botës
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 11:38, 16 April 2018
Bota mësoi për vuajtjet e shqiptarëve në Kosovë përmes imazheve të dhimbshme të historive personale që ngërthenin në vete vuajtjen e madhe të popullit.

Ndër shumë imazhe që tregonin këtë vuajtje janë disa krejt unike që vazhdojnë të qëndrojnë më fuqishëm në memorien tonë kolektive.

Ndiqni rrëfimet e disa personazheve që kanë qenë simbol të medieve ndërkombëtare në kohën e luftës.

Janë rrëfimet e Xajë Mustafës, Sherife Lutës, Agim Shalës e Pranvera Halilaj që janë shpalosur për Klan Kosovën.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO