Distria e pesta në botë, shikojeni pozitën e Majlindës – Lajmi.net
Distria e pesta në botë, shikojeni pozitën e Majlindës
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 15:19, 22 November 2017
Distria Krasniqi është ngjitur në vendin e pestë të ranglistës botërore në kategorinë 52 kg.

Pas medaljes së artë të fituar në turneun botëror “Grand Prix” të Hagës, Distria Krasniqi është ngjitur në vendin e pestë të ranglistës botërore në kategorinë 52 kg.

Në këtë kategori e para aktualisht është Erika Miranda, e ndjekur nga Ai Shishime dhe Majlinda Kelmendi, e cila është e detyruar të pauzojnë shkaku i një lëndimi, por që mungesën e saj në favor të Kosovës po e mbulon për mrekulli Distria Krasniqi, shkruan “Zëri”.

Ndërsa, edhe Nora Gjakova është ngjitur në vendin e pestë në kategorinë 57 kg., falë medaljes të artë që e fitoi në “Grand Prix” në Holandë.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals