Disa të plagosur nga një sulm në një klub nate në Stamboll – Lajmi.net
Disa të plagosur nga një sulm në një klub nate në Stamboll
Autori: Lajmi.net BotaLajme 1:03, 1 January 2017
Një numër i madh i njerëzve janë plagosur në një klub nate në Stamboll që quhet Reina.

Policia turke ka bërë të ditur se në vendin e ngjarjes kanë shkuar shumë ambulanca e vetura të policisë, shkruan BBC, transmeton lajmi.net.

Sipas burimeve, disa persona janë veshur si “Santa Claus”, babadimra, dhe kanë hyrë në klubin e natës ku edhe kanë sulmuar.

Sulmuesit besohet se janë ende brenda në klub, edhe pse Stambolli ka qenë në gatishmëri për sulme me 17,000 policë në çdo pjesë të qytetit.

Brenda në klub janë qindra njerëz, por ende nuk dihet për numrin e viktimave./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO