Disa simptomat e heshtura të kancerit të testikujt që ju kurrë nuk duhet t’i injoroni – Lajmi.net
Disa simptomat e heshtura të kancerit të testikujt që ju kurrë nuk duhet t’i injoroni
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 0:27, 21 April 2017
Rreth 2,300 meshkuj janë diagnostifikuar me kancer të testikujt çdo vit në Britani të madhe, por ju a i dini cilat janë simptomat e kësja sëmundjeje

Anëtari i Black Eyed Peas, Taboo ka shokuar botën kur e ka kuptuar se ai është në një betejë me kancerin e testikujve, shkruan Daily Star, trasnmeton lajmi.net.

Taboo u diagnostifikua me kancer kërcënues ëpr jetën pas shkuarjes në dhomë në urgjencë duke menduar se kishte grip.

Kanceri i testikujve është kanceri i zakonshëm te meshkujt në Mbretërinë e Bashkuar, por ju duhet t’i dini simptomat që mund të parandalojnë këtë sëmundje:

Dhimbje të mërzitshme ose dhimbje të mprehtë në testikujt
Dallimi midis dy testikujve, pra dallim i njërit nga tjetri
Ndryshim ne rritje të testikujve. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: kanceri i testikujve

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball