Disa metoda për humbjen e peshës, pa ushtrime fizike dhe dietë – Lajmi.net
Disa metoda për humbjen e peshës, pa ushtrime fizike dhe dietë
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 23:30, 12 November 2018
Kur vjen puna tek humbja e peshës, gjithmonë imagjinojmë dietat dhe ushtrimet e stërlodhshme.

Megjithatë, është mjaft e vështirë që të arritni e dëshiruar pa ngrënë ushqim të shëndetshëm dhe pa bërë ushtrime fizike, transmeton lajmi.net.

Por siç duket, ka mënyra për të humbur peshë që nuk kërkojnë domosdoshmërisht sforcim fizik apo ndryshim drastik në vaktet ushqimore.

Bright Side zbuloi se cilat truket ju mund të përdorni për të humbur peshë pa kufizuar ushqimin që ju pëlqen apo pa bërë stërvitje.

  1. Hani në pjata të kuqe
  2. Pini në gotë të ngushtë dhe të gjatë
  3. Largoni ushqimet e dëmshme nga sytë
  4. Konsumoni më shumë ushqime me proteinë
  5. Përtypni çamçakëz mint kur ndjeni uri
  6. Shoni akuj në pije
  7. Flini më shumë
  8. Humbni peshë bashkë me dikë

    /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO