Diplomacia mund të zgjidhë problemet me Korenë e Veriut – Lajmi.net
Diplomacia mund të zgjidhë problemet me Korenë e Veriut
Autori: Lajmi.net BotaLajme 8:53, 11 August 2017
Sekretari amerikan i mbrojtjes James Mattis ka thënë që Amerika ende shpreson që të zgjidhë krizën me Korenë e Veriut duke përdorë diplomacinë.

Pas disa ditësh të deklaratave tejet të ashpra nga të dyja vendet, Mattis ka thënë që lufta do të ishte katastrofike dhe se diplomacia ka filluar të tregoj rezultate.

Pyongyang ditën e enjte deklaroi që është duke finalizuar një plan për hedhjen e katër raketave në territorin amerikan në Guam.

Situata është tensionuar javët e fundit me shpejtësi pasi Koreja e Veriut pati testuar dy raketa interkontinentale në korrik.

 

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play 8 Ball Pool