Dikur luftonte për Kosovën, sot jeton si lypës (Video) – Lajmi.net
Dikur luftonte për Kosovën, sot jeton si lypës (Video)
Autori: Lajmi.net LajmeNacionaleSociale 15:13, 4 June 2017
Asllan Bahtiri në vitin 1999 kishte braktisur punën në perëndim dhe kishte ardhur në Kosovë për t’iu bashkuar Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). Por, aktualisht ndonëse është invalid lufte, ai jeton në gjendje të rëndë sociale, pa shtëpi dhe pa kusht elementare për jetë, raporton zëri.info.

Bahtiri tregon se komuna e Prishtinës është duke ia paguar parat për qira, por siç tregon ai ato mjete nuk po ia dalin për barna.

“Jeton në kushte të rënda, po kërkoj nga ministria e Punës që sa më shpjet ta formoj komisionin për caktimin e shkallës së invaliditetit që më pas unë ta marrë pensionin i cili me takon me ligj. Unë jam bërë lypës po iu kërkoj mjete njerëzve nëpër rrugë” rrëfen veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, raporton zëri.info.


www.zeri.info by gazetazeri

Fjalët kyçe: Lypës, Ushtar

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play World Soccer Champion
  • Play 8 Ball Pool