Digjet arkiva e Agjencisë së Planifikimit të Territorit, policia e fsheh ngjarjen – Lajmi.net
Digjet arkiva e Agjencisë së Planifikimit të Territorit, policia e fsheh ngjarjen
Autori: Lajmi.net Rajoni 13:07, 14 September 2017
Arkiva e Agjencisë së Planifikimit të Territorit është djegur gjatë natës. Persona të paidentifikuar, mësohet se më në fund ja kanë dalë që të zhdukin të gjithë arkivën.

Burime për SYRI.net kanë bërë të ditur se asgjësimi me zjarr i kësaj arkive ishte tentuar edhe 4 herë të tjera që të digjet, por nuk ia kishin dalë.

Me herën e pestë mbrëmjen e djeshme ja kanë dalë. Burimet thanë se policia kishte marrë edhe më parë informacione në lidhje me tentativat, por nuk kishte vepruar.

Edhe sot policia e ka mbajtur të fshehtë këtë ngjarje duke mos e bërë publike.

Agjencia e Planifikimit të Territorit ndodhet në një godinë me Agjencinë e Kthimit të Pronave, në katin e katërt të saj.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play 8 Ball Pool
  • Play iStunt 2
  • Play Bike Rivals