Dieta 3-ditore me vezë; humbisni 3 kg brenda një muaji – Lajmi.net
Dieta 3-ditore me vezë; humbisni 3 kg brenda një muaji
Autori: Lajmi.net LifestyleOrganizohu 15:06, 7 March 2017
Kjo dietë është ndoshta ndër më të veçantat që keni lexuar apo provuar në jetën tuaj.

Ndryshe nga dietat e zakonshme që duhen ndjekur me rigorozitet gjatë një periudhe të caktuar, si për shembull: 1 javë, 2 javë ose dhe 1 muaj, kjo dietë duhet bërë vetëm vetëm 3 herë në javë. Ditët e tjera ushqehuni si zakonisht, por pa e tepruar. Duhet të shmangni në mënyrë kategorike kripën, karbohidratet, yndyrnat, pijet e gazuara etj. Gjatë këtyre 3 ditëve pini sa më shumë ujë.

Dita e parë
Mëngjesi: Dy vezë të ziera, dy domatëza qershi dhe një filxhan çaj jeshil pa sheqer.
Dreka: Dy të bardha veze të ziera, 150 gr peshk i pjekur dhe një gotë çaji jeshil.
Në vaktin e ndërmjetëm: Një mollë
Darka: perime të ziera (brokoli, lulelakër, karota, bizele,) një filxhan çaj jeshil
Dita e dytë
Mëngjesi: Dy vezë të ziera, një banane dhe një filxhan çaj jeshil
Dreka: Dy të verdha veze të zier, 150 gr fileto pule me krem djathi dhe një gotë çaji jeshil
Vakti i pasdites: Një portokall
Darka: Gjizë pa kripë, një vezë e zier, një fetë e bukë të thekur dhe një filxhan kos
Dita e tretë
Mëngjesi: Dy vezë të ziera dhe një gotë me lëng spinaqi
Dreka: Dy të bardha veze të zier, 150 gram mish të kuq të gatuar në avull dhe një filxhan çaj jeshil
Vakti i pasidtes: Një limon
Darka: Dy patate të pjekura, sallatë jeshile dhe një gotë të çaj jeshil

Fjalët kyçe: Peshë, Vezë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play World Soccer Champion
  • Play Supercar Showdown
  • Play Urban Basketball