Detoksi i kuq ‘smothie’ – Lajmi.net
Detoksi i kuq ‘smothie’
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 10:14, 9 January 2018
Një lëng i shëndetshëm, i shijshëm dhe shumë i thjeshtë në përgatitje.

Përbërësit:

– ½ filxhani rrepan të kuq të grirë,
– 1 lugë e vogël kakao pluhur,
– 1/3 e filxhanit mjedra të freskëta apo të ngrira,
– 1 gotë ujë me limon (për efekt shtesë të detoksit),
– 1 porcion proteina bimore pluhur (me shije vaniljeje).

Udhëzim:

Përzieni në blender tërë materialin derisa të bëhet plotësisht i lëmuar.

Pos efektit të detoksit, ky smothie menjëherë do t’i përmirësojë buzët tuaja, transmeton Telegrafi.

Fjalët kyçe: Detoksi, smothie

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master
  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master Japan