Dështon protesta e thirrur për të kundërshtuar vendosjen e flamurit – Lajmi.net
Dështon protesta e thirrur për të kundërshtuar vendosjen e flamurit
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 13:53, 14 February 2018
Ndonëse ishte e thirrur për në orën 13:00, protesta  për të kundërshtuar vendosjen e flamurit të Kosovës dështoi.

Kjo pasi që qytetarët nuk e kishin parë të arsyeshme që të protestonin për çështjen në fjalë,

Një qytetar i rastit tha se flamuri kombëtar duhet të vendoset në Veternik, kurse ky shtetëror të mbetet këtu ku është.“Një propozim i imi është që i njëjti flamur të vendoset të rrethi për Veternik që populli me qenë i qetë sepse janë të mllefosur”, tha qytetari Adem Miftari, raporton Ekonomia Online.

Mbrëmë vonë, flamuri shqiptar është zëvendësuar me atë shtetëror për nder të dhjetëvjetorit të Pavarësisë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO