Dëshironi të humbni peshë? Konsumoni verë të kuqe – Lajmi.net
Dëshironi të humbni peshë? Konsumoni verë të kuqe
Autori: Lajmi.net Lifestyle 17:46, 4 September 2017
Hulumtimet e shumta kanë zbuluar se një përbërës i caktuar në rrush, manaferra dhe verë të kuqe mund t’ua rrafshojë barkun më mirë se çfarëdo tjetër.

Zbulimi sugjeron se dietat të cilat përmbajnë resveratrol, mund të ndihmojnë në luftimin e obezitetit.

Këtë substancë magjike e përmbajnë verërat e kuqe dhe, pavarësisht se studimi është kryer në minj, hulumtuesi i këtij studimi, profesori Min Du nga Universiteti Shtetëror i Washingtonit, thotë se substanca në fjalë i ka të njëjtat ndikime edhe te njerëzit, shkruan “Telegrafi”.

Këto zbulime janë raportuar në Revistën Ndërkombëtare të Obezitetit. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Humbje Peshe, vera e kuqe

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Stealth Sniper
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball