Dënimi 50 euro për gishtin e mesëm në Emoji – Lajmi.net
Dënimi 50 euro për gishtin e mesëm në Emoji
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 9:44, 11 July 2018
Në një grup publik, në të cilin anëtarët shkëmbejnë informata të ndryshme një austriak postoi, ndër të tjera, një emoji të gishtit të mesëm në drejtim të policisë.

Vetëm pak ditë më parë, ai mori një letër nga komisari i qarkut Bruck an der Leitha . Prandaj, ai kishte shkelur me postimin e tij, Kodin Penal të Policisë së Austrisë, seksioni 1 “Ruajtja e mirësjelljes publike”, transmeton lajmi.net.

Dënimi justifikohet nga fakti se emoji i gishtit të mesëm iu drejtua drejtpërdrejt zyrtarit. Kjo sjellje është një shkelje e rëndë e detyrave që të gjithë duhet të vëzhgojnë në publik, thotë letra.

Ai nuk dëshiron të paguajë dënimin për tani, ai dëshiron të përdorë mbrojtjen e tij ligjore më parë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO