Demat përballje në mes të baltës (Foto/Video) – Lajmi.net
Demat përballje në mes të baltës (Foto/Video)
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 13:03, 17 July 2017
Fermerët në Tajlandë kanë vendosur demat e tyre kundër njëri-tjetrit, në një garë të ashpër në mes të baltës.

Gara, shënon nisjen e festivalit të përvitshëm të mbjelljes së orizit, në Chonburi, në lindje të kryeqytetit Bangkok.

Demat, të lidhur me plugje të drunjta mbi të cilët qëndronin edhe mbajtësit e farave, vraponin përmes baltës.

Eventi i përvitshëm tërheq shikues të shumtë dhe vetë fermerët thonë se gara është një mënyrë për të mbajtur demat në kulturën bujqësore tajlandeze, me plugimin që kryesisht tani bëhet me traktorë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO