Delfinët ndihmojnë peshkatarët për të zënë peshq – Lajmi.net
Delfinët ndihmojnë peshkatarët për të zënë peshq
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 8:52, 11 March 2018
Keni parë ndonjëherë delfinët t'u ndihmojnë peshkatarëve në zënien e peshkut?

Delfinët e egër në qytetin bregdetar Laguna, Brazil, kanë krijuar një lidhje të fortë me peshkatarët, shkruan lajmi.net

Delfinët grumbullohen dhe së bashku shkojnë drejt bregut, duke ju dhënë sinjale të dallueshme peshkatarëve se ku të hedhin rrjetën.

Ata i ndihmojnë të zënë peshq, a nuk është kjo e mrekullueshme?

Shikoni videon më poshtë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Delfinë, Peshkatarë, Peshq, rrjetë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Berry Rush