Del Piero befason Higuainin pas ndeshjes Napoli – Juventus – Lajmi.net
Del Piero befason Higuainin pas ndeshjes Napoli – Juventus
Autori: Lajmi.net Serie ASport 9:15, 2 December 2017
Pas takimit, në një lidhje direkte në televizionin italian “Sky”, Del Piero e lavdëroi argjentinasin, Gonzalo Higuain.

Alessandro Del Piero rezervoi lëvdata për sulmuesin e Juventusit, Gonzalo Higuain.

Ylli argjentinas shënoi golin e vetëm të ndeshjes në fitoren 1:0 ndaj Napolit në San Paolo.

Pas takimit, në një lidhje direkte në televizionin italian “Sky”, Del Piero e lavdëroi argjentinasin.

“Higuain, ke zhvilluar një ndeshje si kapiten, duke luftuar nga fillimi e deri në fund”, deklaroi Del Piero, përcjell “lajmi.net”.

“Ndihem krenar kur dëgjoj fjalë të tilla nga një legjendës që ka shkruar historinë me fanellën e Juventusit”, u përgjigj Higuain. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO